RWM04102001JA20E1
Mfr.Part #
RWM04102001JA20E1
Operating Temperature (Max) :
350°C
Diameter :
5.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power Rating :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
12mm
Conformal
Additional Feature :
FLAME PROOF, NON-INDUCTIVE AVAILABLE
JESD-609 Code :
E8
Pbfree Code :
yes
Published :
Working Voltage :
120V
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Tolerance :
5%
Rated Temperature :
25°C
Resistance :
2kOhm
HTS Code :
Datasheets
RWM04102001JA20E1
Vishay / Sfernice RWM04102001JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 2kOhm, Wirewound,