RVC2512JT22M0
Mfr.Part #
RVC2512JT22M0
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES, HV, 2512, 22 MOHM, 5%, 1W
Resistance :
22 mOhms
Features :
Supplier Device Package :
Subcategory :
Resistors
Package :
Digi-Reel?
Ratings :
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
Product Type :
Thick Film Resistors
Size / Dimension :
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Technology :
RVC
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RVC2512JT22M0
Stackpole Electronics, Inc. RVC2512JT22M0
RVC Series, Thick Film, 22 MOhms, 1W, ±5%, -55°C ~ 155°C