RVC0805JT680K
Mfr.Part #
RVC0805JT680K
Description
RES, HV, 0805, 680 KOHM, 5%, 0.1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
680 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Datasheets
RVC0805JT680K
Stackpole Electronics, Inc. RVC0805JT680K
RVC Series, Thick Film, 680 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±5%, -55°C ~ 155°C