RVC0805JT27M0
Mfr.Part #
RVC0805JT27M0
Description
RES, HV, 0805, 27 MOHM, 5%, 0.12
Resistance :
27 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Ratings :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
RVC0805JT27M0
Stackpole Electronics, Inc. RVC0805JT27M0
RVC Series, Thick Film, 27 MOhms, 0.125W, 1/8W, ±5%, -55°C ~ 155°C