RVC0402JT43M0
Mfr.Part #
RVC0402JT43M0
Description
RES, HV, 0402, 43 MOHM, 5%, 0.06
Tolerance :
±5%
Features :
Resistance :
43 mOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Datasheets
RVC0402JT43M0
Stackpole Electronics, Inc. RVC0402JT43M0
RVC Series, Thick Film, 43 MOhms, 0.063W, 1/16W, ±5%, -55°C ~ 155°C