RV8S-L-D48-D24
Mfr.Part #
RV8S-L-D48-D24
Package / Case
Module
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Stock
3
In Stock :
3
Product Category :
Solid State Relays
Termination :
Screw
Termination Style :
Screw Terminal
Published :
2015
Throw Configuration :
SPST
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mount :
DIN Rail
Voltage - Input :
19.6V~30VDC
Packaging :
Bulk
Voltage - Load :
0V~48V
Package / Case :
Module
Current Rating :
100mA
Operating Supply Voltage :
48V
Output Type :
DC
DIN Rail
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Number of Pins :
4
Datasheets
RV8S-L-D48-D24
IDEC RV8S-L-D48-D24
RV8S-L-D48-D24 datasheet pdf and Solid State Relays product details from IDEC stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BA SERIES TERMINAL BLOCK
    BA SERIES TERMINAL BLOCK
    BN SERIES TERMINAL BLOCK
    BN SERIES TERMINAL BLOCK
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V