RV24-5RD-MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RV24-5RD-MC
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA MC ML 18"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
VSWR :
1.5
Ingress Protection :
Number of Bands :
1
Series :
Applications :
Wi-Fi
Antenna Type :
Whip, Right Angle
Termination :
MC Male
Base Product Number :
RV24-5
RF Family/Standard :
WiFi
Gain :
5.5dBi
Mounting Type :
Connector Mount
Product Status :
Active
Height (Max) :
7.756 (197.00mm)
Package :
Bulk
Return Loss :
Power - Max :
10 W
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.485GHz
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Features :
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Datasheets
RV24-5RD-MC
1 Bands Whip, Right Angle UHF (2GHz ~ 3GHz) Connector Mount MC Male 2.4GHz 5.5dBi 7.756 (197.00mm) Wi-Fi