RV1206JR-071M6L
Mfr.Part #
RV1206JR-071M6L
Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.6mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
500V
Datasheets
RV1206JR-071M6L
YAGEO RV1206JR-071M6L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RV Series, Thick Film, 1.6MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C