RV0805Y3162BBT
Mfr.Part #
RV0805Y3162BBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2.06mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Depth :
1.4mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
0.1%
Resistance :
31.6kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Package / Case :
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RV0805Y3162BBT
Thin Film, 31.6kOhm, 0.1%,