RV0805FR-078M2L
Mfr.Part #
RV0805FR-078M2L
Description
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
8.2mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
400V
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RV0805FR-078M2L
YAGEO RV0805FR-078M2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RV Series, Thick Film, 8.2MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C