RV0603JR-0712KL
Mfr.Part #
RV0603JR-0712KL
Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
12kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RV0603JR-0712KL
YAGEO RV0603JR-0712KL
RV Series, Thick Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C