RV0603FR-0790K9L
Mfr.Part #
RV0603FR-0790K9L
Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
90.9kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RV0603FR-0790K9L
YAGEO RV0603FR-0790K9L
RV Series, Thick Film, 90.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C