RUT3225FR300CS
Mfr.Part #
RUT3225FR300CS
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 0.3 OHM 1% 1/2W 1210
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.66mm)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Resistance :
300 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.100 W (3.20mm x 2.55mm)
Series :
RUT
Failure Rate :
Datasheets
RUT3225FR300CS
Samsung Electro-Mechanics RUT3225FR300CS
RUT Series, Thick Film, 300 mOhms, 0.5W, 1/2W, ±1%, -55°C ~ 155°C