RU73X1J12K1LTDF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RU73X1J12K1LTDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12.1 KOHM 0.01% 1/16W 0603
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.01%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
RU73, Holsworthy
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
12.1kOhm
Datasheets
RU73X1J12K1LTDF
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.01%, -55°C~155°C