RU73X1E432RLTDF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RU73X1E432RLTDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 432 OHM 0.01% 1/16W 0402
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
RU73, Holsworthy
Product Type :
Thin Film Resistors
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Base Product Number :
RU73X1E
Product Status :
Active
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.014 (0.35mm)
Technology :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
432 Ohms
Subcategory :
Resistors
TE Connectivity
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RU73X1E432RLTDF
RU73, Holsworthy Series, Thin Film, 432 Ohms, 0.063W, 1/16W, ±0.01%, -55°C ~ 155°C