RTO050C50R00JTE1
Mfr.Part #
RTO050C50R00JTE1
Package / Case
Molded
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
50W
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Package / Case :
Molded
Resistance :
50Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RTO050C50R00JTE1
Vishay / Sfernice RTO050C50R00JTE1
50Ohm, Thick Film,