RTO050C40R00JTE1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RTO050C40R00JTE1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Package / Case :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
50W
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Resistance :
40Ohm
Composition :
Thick Film
Tolerance :
5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RTO050C40R00JTE1
Vishay / Sfernice RTO050C40R00JTE1
40Ohm, Thick Film,