RT0805WRE0721R5L
Mfr.Part #
RT0805WRE0721R5L
Description
RES SMD 21.5 OHM 0.05% 1/8W 0805
Resistance :
21.5Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Datasheets
RT0805WRE0721R5L
YAGEO RT0805WRE0721R5L
RT Series, Thin Film, 21.5Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C