RT0805WRC0723R7L
Mfr.Part #
RT0805WRC0723R7L
Description
RES SMD 23.7 OHM 0.05% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
23.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RT0805WRC0723R7L
YAGEO RT0805WRC0723R7L
RT Series, Thin Film, 23.7Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C