RT0805WRC0719R1L
Mfr.Part #
RT0805WRC0719R1L
Description
RES SMD 19.1 OHM 0.05% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height :
600μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Resistance :
19.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RT0805WRC0719R1L
YAGEO RT0805WRC0719R1L
RT Series, Thin Film, 19.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C