RT0805CRB079K76L
Mfr.Part #
RT0805CRB079K76L
Description
RES SMD 9.76KOHM 0.25% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
9.76kOhm
Tolerance :
±0.25%