RT0805CRB0757K6L
Mfr.Part #
RT0805CRB0757K6L
Description
RES SMD 57.6KOHM 0.25% 1/8W 0805
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
57.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.25%
Additional Feature :
High Precision
Datasheets
RT0805CRB0757K6L
YAGEO RT0805CRB0757K6L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C