RT0805CRB073K57L
Mfr.Part #
RT0805CRB073K57L
Description
RES SMD 3.57KOHM 0.25% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.57kOhm
EAR99
Pbfree Code :
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
600μm
Series :
RT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.25%
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated :
150V
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
17 Weeks
Datasheets
RT0805CRB073K57L
YAGEO RT0805CRB073K57L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C