RT0603WRE0786R6L
Mfr.Part #
RT0603WRE0786R6L
Description
RES SMD 86.6OHM 0.05% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
86.6Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RT0603WRE0786R6L
YAGEO RT0603WRE0786R6L
RT Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C