RT0603WRE0786K6L
Mfr.Part #
RT0603WRE0786K6L
Description
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
86.6kOhm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RT0603WRE0786K6L
YAGEO RT0603WRE0786K6L
RT Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C