RT0603WRE075K62L
Mfr.Part #
RT0603WRE075K62L
Description
RES SMD 5.62K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
5.62kOhm
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
RT0603WRE075K62L
YAGEO RT0603WRE075K62L
RT Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C