RT0603WRE072K26L
Mfr.Part #
RT0603WRE072K26L
Description
RES SMD 2.26K OHM 1/10W 0603
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.26kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RT0603WRE072K26L
YAGEO RT0603WRE072K26L
RT Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C