RT0603WRE0722R1L
Mfr.Part #
RT0603WRE0722R1L
Description
RES SMD 22.1OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
22.1Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RT0603WRE0722R1L
YAGEO RT0603WRE0722R1L
RT Series, Thin Film, 22.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C