RT0603WRE0711R5L
Mfr.Part #
RT0603WRE0711R5L
Description
RES SMD 11.5OHM 0.05% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
11.5Ohm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
100mW
Datasheets
RT0603WRE0711R5L
YAGEO RT0603WRE0711R5L
RT Series, Thin Film, 11.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C