RT0603WRB077R87L
Mfr.Part #
RT0603WRB077R87L
Description
RES SMD 7.87OHM 0.05% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
7.87Ohm
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RT0603WRB077R87L
YAGEO RT0603WRB077R87L
RT Series, Thin Film, 7.87Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C