RT0603WRB0730R9L
Mfr.Part #
RT0603WRB0730R9L
Description
RES SMD 30.9OHM 0.05% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
30.9Ohm
Datasheets
RT0603WRB0730R9L
YAGEO RT0603WRB0730R9L
RT Series, Thin Film, 30.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C