RT0603DRE0775K9L
Mfr.Part #
RT0603DRE0775K9L
Description
RES 75.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
75.9kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RT0603DRE0775K9L
YAGEO RT0603DRE0775K9L
RT Series, Thin Film, 75.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C