RT0603BRB076R34L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RT0603BRB076R34L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 6.34 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
550μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
6.34Ohm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Series :
RT
Datasheets
RT0603BRB076R34L
YAGEO RT0603BRB076R34L
RT Series, Thin Film, 6.34Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C