RT0402FRE0711R8L
Mfr.Part #
RT0402FRE0711R8L
Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
11.8Ohm