RT0402FRD0713R3L
Mfr.Part #
RT0402FRD0713R3L
Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
13.3Ohm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RT0402FRD0713R3L
YAGEO RT0402FRD0713R3L
RT Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C