RT0402CRE0722R6L
Mfr.Part #
RT0402CRE0722R6L
Description
RES SMD 22.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
17 Weeks
350μm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
22.6Ohm