RSA-3570-SS-047
Mfr.Part #
RSA-3570-SS-047
Description
SMA FEMALE; 50 OHMS
Stock
161
In Stock :
161
Cable Group :
M17/151 (0.047" Semi Rigid)
Voltage Rating :
500 V
Connector Type :
Jack, Female Socket
Ingress Protection :
Mounting Feature :
Flange
Base Product Number :
RSA-3570
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Impedance :
50Ohm
Frequency - Max :
18 GHz
Body Material :
Stainless Steel
Mounting Type :
Panel Mount
Datasheets
RSA-3570-SS-047
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C ~ 165°C