RSA-3570-1-047
Mfr.Part #
RSA-3570-1-047
Description
SMA FEMALE; 50 OHMS
Stock
510
In Stock :
510
Frequency - Max :
18 GHz
Connector Type :
Jack, Female Socket
Voltage Rating :
500 V
Impedance :
50Ohm
Body Material :
Brass
Base Product Number :
RSA-3570
Cable Group :
M17/151 (0.047" Semi Rigid)
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Mounting Feature :
Flange
Mounting Type :
Panel Mount
Mating Cycles :
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Datasheets
RSA-3570-1-047
RF Industries RSA-3570-1-047
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C ~ 165°C