RSA-3560-1-047
Mfr.Part #
RSA-3560-1-047
Description
SMA FEMALE BH; 50 OHMS
Stock
202
In Stock :
202
Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
Body Material :
Brass
Mounting Type :
Panel Mount
Voltage Rating :
500 V
Center Contact Material :
BERYLLIUM COPPER
Operating Temperature :
-65°C ~ 85°C
Connector Type :
Jack, Female Socket
Cable Group :
M17/151 (0.047" Semi Rigid)
Frequency - Max :
18 GHz
Impedance :
50Ohm
Base Product Number :
RSA-3560
Center Contact Plating :
Datasheets
RSA-3560-1-047
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm SMA Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C ~ 85°C