RR9KD3330T00NAIMR6B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR9KD3330T00NAIMR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADAPT 9V 30W
Stock
148
In Stock :
148
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
4.00Lx1.83W x 1.50 H 101.7mmx46.5mmx38.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
GTM96300-36VV-R2
Input Connector :
IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Output :
9V
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Power (Watts) :
30W
Form :
Desktop, Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
3.33A
Cord Length :
47.2 1.20m
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, LPS, PSE, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
Input Type :
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-20°C~40°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
No Load Power Consumption :
75mW Max