RR1632P-4873-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR1632P-4873-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/8W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Chip
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
487kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
High-Precision
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
508μm
Datasheets
RR1632P-4873-B-T1
Susumu RR1632P-4873-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 487kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C