RR1220Q-36R5-D-M
Mfr.Part #
RR1220Q-36R5-D-M
Description
RES SMD 36.5 OHM 0.5% 1/10W 0805
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
36.5Ohm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RR1220Q-36R5-D-M
Susumu RR1220Q-36R5-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 36.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C