RR1220Q-29R4-D-M
Mfr.Part #
RR1220Q-29R4-D-M
Description
RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Max Power Dissipation :
100mW
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
29.4Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
508μm
Datasheets
RR1220Q-29R4-D-M
Susumu RR1220Q-29R4-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 29.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C