RR1220Q-13R3-D-M
Mfr.Part #
RR1220Q-13R3-D-M
Description
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
Power Rating :
100mW
2
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
13.3Ohm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
100V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
508μm
Additional Feature :
PRECISION
Surface Mount :
yes
Datasheets
RR1220Q-13R3-D-M
Susumu RR1220Q-13R3-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C