RR1220P-3160-B-M-T5
Mfr.Part #
RR1220P-3160-B-M-T5
Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
Chip
Height :
400μm
Power Rating :
100mW
Resistance :
316Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
EAR99
Working Voltage :
100V
Susumu RR1220P-3160-B-M-T5
FIXED RESISTOR RR Series, Thin Film, 316Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C