RR1220P-3011-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-3011-D-M
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.5% 1/10W 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
3.01kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W