RR1220P-2323-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-2323-D-M
Description
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/10W 0805
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
232kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RR1220P-2323-D-M
Susumu RR1220P-2323-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 232kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C