RR1220P-1822-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-1822-D-M
Description
RES SMD 18.2KOHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
18.2kOhm
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Datasheets
RR1220P-1822-D-M
Susumu RR1220P-1822-D-M
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 18.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C