RR1220P-1542-D-M
Mfr.Part #
RR1220P-1542-D-M
Description
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
100V
Additional Feature :
PRECISION
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Case Code (Imperial) :
Weight :
5.499807mg
Height :
400μm
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Resistance :
15.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Max Power Dissipation :
100mW