RR1220P-121-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR1220P-121-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Voltage - Rated :
100V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Published :
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
120Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
REACH SVHC :
Unknown
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ULTRA-PRECISION
Series :
RR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RR1220P-121-B-T5
Susumu RR1220P-121-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C